Seminarium dyplomowe 04-AK-SD-SP7
Seminarium:
1. Zapoznanie studentów z wykonanymi pracami dyplomowych w Katedrze.
2. Przedstawienie ogólnych wymagań stawianych inżynierskim pracom dyplomowym - wskazanie umiejętności rozwiązywania zadań i elementów badawczych z wykorzystaniem literatury i współczesnych narzędzi oraz technik komputerowych.
3. Zapoznanie z wymogami edytorskim i zasadami pisania i obrony pracy dyplomowej.
4. Propozycja tematów i definiowanie problemu badawczego. Wybór promotora.
5. Zasady korzystania z literatury naukowej i dokonywania jej przeglądu (przestrzeganie prawa autorskiego, patentowego). System wykrywający plagiaty w pracach naukowych.
Koordynatorzy przedmiotu
W cyklu 2021/22Z: | W cyklu 2016/17Z: | W cyklu 2020/21Z: |
Efekty kształcenia
Student zna i rozumie podstawowe pojęcia i zasady z zakresu ochrony własności przemysłowej i prawa autorskiego. Potrafi korzystać z literatury naukowej. Posiada elementarną wiedzę o środowisku przyrodniczym, jego częściach składowych, ważniejszych cechach o znaczeniu krajobrazowym, zróżnicowaniu przestrzennym, użytkowaniu przestrzeni przyrodniczej przez człowieka i skutkach antropopresji na środowisko i potrafi wykorzystać ją w pracy dyplomowej. Posiada umiejętność przygotowania opracowań, w tym umie dokonać analiz, korzystać ze źródeł fachowych, potrafi interpretować wnioski wypływające z łącznej oceny tekstów źródłowych i własnych spostrzeżeń, posiada umiejętność przygotowania wystąpień ustnych, potrafi w sposób merytoryczny i poprawny formalnie posługiwać się zawodu językiem właściwym dla specjalisty z zakresu architektury krajobrazu. Kompetentnie formułuje priorytety w realizacji powierzanych mu zadań, potrafi zaplanować i organizować ich wykonanie.
Literatura
Literatura podstawowa:
1. Literatura zalecana przez promotora pracy.
2. Wójcicki W. 2006. Prace i egzaminy dyplomowe. Regulaminy, standardy, wskazówki (skrypt). Wyd. SGGW, Warszawa
Literatura uzupełniająca:
1. Weiner J., 1998. Technika pisania i prezentowania przyrodniczych prac naukowych – przewodnik praktyczny. WN PWN, Warszawa.
Więcej informacji
Dodatkowe informacje (np. o kalendarzu rejestracji, prowadzących zajęcia, lokalizacji i terminach zajęć) mogą być dostępne w serwisie USOSweb: