Agroturystyka 06-AK-AGROT-SP4
Wykłady:
Teoretyczne podstawy agroturystyki, Cechy rozwoju agroturystyki, Produkt agroturystyczny – struktura i przykład, Formy organizacji kwaterodawców, Charakterystyka i organizacja agroturystyki w Polsce i możliwości jej rozwoju, Składniki pakietu agroturystycznego, Marketing agroturystyczny, Kategoryzacja, Strategiczne programy rozwoju agroturystyki. Związki turystyki z ekologią. Sposób prowadzenia imprez turystycznych. Metodyka prowadzenia zajęć kulturalno-rozrywkowych w turystyce.
Koordynatorzy przedmiotu
Efekty kształcenia
Student posiada elementarną wiedzę o środowisku przyrodniczym, jego częściach składowych, ważniejszych cechach o znaczeniu krajobrazowym, zróżnicowaniu przestrzennym, użytkowaniu przestrzeni przyrodniczej przez człowieka i skutkach antropopresji na środowisko. Zna i rozumie problemy funkcjonalno-przestrzenne, społeczne, ekonomiczne i prawne związane ze zmianami w przestrzeni, a także – rozumie znaczenie prawne, kulturowe i społeczne poszczególnych obszarów na terenach wiejskich i zurbanizowanych, ma wiedzę z zakresu historii osadnictwa i rozwiązań budowlanych i plastycznych w krajobrazie wiejskim, zna specyfikę inwentaryzacji urbanistycznej i oceny oddziaływania architektury na środowisko. Potrafi postrzegać środowisko przyrodnicze i krajobraz jako ważne dla zaspokajania potrzeb bytowych i psychicznych człowieka. Rozumie zależności między organizmami żywymi a czynnikami abiotycznymi środowiska, umie interpretować znaczenie wpływu działalności człowieka na stan środowiska i wynikających z tego zagrożeń. Ma świadomość znaczenia społecznej, zawodowej i etycznej odpowiedzialności za wykonanie powierzonych mu zadań. Umie pracować w zespołach ludzkich, w których jest gotów przyjmować różne funkcje
Literatura
Literatura podstawowa:
M.Drzewiecki , Podstawy agroturystyki, Bydgoszcz 2001.
A.Świetlikowska, Agroturystyka, W-wa 2000.
M.Gilewicz, Agroturystyka, Poznań 2001.
H.Zalewska, Koszty, ceny, podatki w działalności agroturystycznej, Wrocław 2002
Literatura uzupełniająca:
Z.Zaręba, Ekoturystyka, PWN, 2006. W.Kurek, Turystyka, W-wa 2007.
Więcej informacji
Dodatkowe informacje (np. o kalendarzu rejestracji, prowadzących zajęcia, lokalizacji i terminach zajęć) mogą być dostępne w serwisie USOSweb: